230 ₴
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 400 грн
Блок для вирощування грибів Геріцій коралловидный Їжовик (Hericium coralloides) в домашніх умовах. Зручний, практичний і функціональний, екологічно чистий натуральний субстрат.
Інструкція з вирощування грибниці Геріцій коралловидный Їжовик (Hericium coralloides)
ЇЖОВИК КОРАЛЛОВИДНЫЙ
Їстівний гриб сімейства Герициевые, порядку Сыроежковые, класу Агарикомицеты, відділу Базидіоміцети.
У природі росте на живих і полеглих деревах листяних порід. Сезон плодоношення: з серпня по жовтень.
ПЛОДОВЕ ТІЛО Гериция біла, з жовтуватим відтінком.
У промислових умовах Їжовик вирощують на тирсових і соломистых субстратах, з додаванням поживних добавок – зерна і висівок. Попередньо зволожені тирсу ретельно перемішують із добавками, потім фасують в термостійкі пакети і стерилізують в автоклаві при підвищеному тиску і температурі. Після стерилізації в субстрат вносять чисту лабораторну культуру гриба і інкубують в спеціальних приміщеннях протягом 4-х тижнів. Завдяки сучасним технологіям при виробництві субстрата для грибів не використовуються хімічні речовини, штучні добавки, генетично модифіковані організми і пестициди. Гриби вирощені на стерильному субстраті є екологічно чистими і натуральними.
ВИРОЩУВАННЯ Ежовика в домашніх умовах дозволяє легко домогтися гарного врожаю, при дотриманні простих умов. Також можна без особливих складнощів самостійно приготувати грибний субстрат з придбаних компонентів - міцелію, тирси і добавок. Або ж придбати готові грибні блоки.
Оптимальна ТЕМПЕРАТУРА для плодоношення Гериция близько +16°+18°С, при цьому зростання гриба можливий в межах від 12° до 20°С.
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ важлива для повноцінного розвитку плодового тіла і повинна становити не менше 85%.
СВІТЛО потрібне для розвитку плодового тіла правильної форми. При цьому слід уникати прямих сонячних променів. Достатньо буде для розсіяного світла включати невелику світлодіодну лампочку на 4-6 годин в день. Спектр лампочки слід вибрати холодний, ближче до синього.
СВІЖЕ ПОВІТРЯ необхідний грибів, так як в процесі життєдіяльності вони виділяють вуглекислий газ і споживають кисень. Якщо приміщення досить велике, то робити спеціальну вентиляцію не потрібно, досить буде кілька разів в день на нетривалий час відкривати двері або вікно. Якщо приміщення, де ростуть гриби, невелике і там відсутня природна вентиляція, то треба забезпечити примусове надходження свіжого повітря, але при цьому слід уникати протягів.
РОЗМІЩЕННЯ субстратного блоку готового для плодоношення бажано в спеціально підготовленому місці. Недоцільно ставити блок на підвіконнях, біля опалювальних приладів, у місцях, де існує можливість протягу, так як це може призвести до пересихання субстрату і плодового тіла. Також необхідно уникати вирощувати гриби в житлових приміщеннях. Слід пам'ятати, що спори грибів можуть бути причиною виникнення алергічних реакцій у людей і домашніх тварин.
ГОТОВИЙ субстратний блок після інкубаційного періоду розміщують у відповідне місце і роблять два вертикальних розрізу з протилежних сторін пакету, довжиною не більше 10 см. Верхню, вільну частину пакета слід підвернути і закріпити скотчем, чи можна з самого початку перевернути блок догори дном і притиснути масою блоку загорнутий кінець пакету. Відразу ж необхідно забезпечити необхідні параметри мікроклімату: температуру, вологість, світло і доступ свіжого повітря.
Як показує практика, при домашньому культивуванні найчастіші проблеми виникають з підтриманням вологості. У звичайному приміщенні вологість повітря буває в межах 50% в теплу пору року і знижується до 30% в опалювальний період. Дуже зручно пристосувати для вирощування грибів міні парники, які зараз продаються в широкому асортименті в спеціалізованих садових магазинах. Як правило, дані парники являють собою металевий або пластиковий багатоярусний стелаж, на який надівається поліетиленова плівка, в якій зроблені вікна на блискавках або липучках. Для вирощування грибів у такому міні-парнику робляться два вентиляційних отвори, зверху і знизу по діагоналі. Для підтримки вологості повітря в приміщенні або парнику можна використовувати кілька методів. Перший - поставити поруч з грибами широку ємність з водою. Або ж поливати підлогу і поверхні водою зі шланга або пульверизатора кілька разів в день. Дані методи відносяться до пасивних способів підтримки вологості, потребують достатньої уваги і часу, і багато в чому залежать від навколишніх умов. Як варіант, у невеликих приміщеннях можна використовувати побутові ультразвукові зволожувачі. Вони забезпечують хорошу вологість повітря, споживають мало електроенергії, не вимагають багато уваги, особливо при наявності регулятора або таймера. Пам'ятайте, що надлишок вологості також негативно впливає на ріст грибів, як і її недолік. Якщо вологи занадто багато, вище 95% тривалий час, то на грибах можуть з'явитися темні плями, так звані «бактеріальні опіки», які призводять до повної поразки, гниття і відмирання плодового тіла.
При дотриманні всіх умов клімату слід очікувати появи зачатків грибів в розрізах через 5-7 днів. До повної зрілості гриб дозріває протягом 10-12 днів. Гриби слід зривати, коли кінчики шипиків на поверхні гриба стануть трохи жовтуватими. Гриб зривають з блоку, обережно взявши руками в гігієнічних рукавичках, похитуючи його в сторони і відривають від субстрату. Перед зберіганням слід зачистити плодове тіло від залишків субстрату. Зберігати гриби слід в холодильнику при температурі +2° не більше 2-х тижнів.
СУБСТРАТНИЙ БЛОК також необхідно очистити від залишків плодових тел. І залишити в тих же умовах. Через кілька днів з'явиться друга хвиля плодоношення грибів. Сумарно можна зняти з кілограм субстрату близько 180-200 грам грибів.
ХАРЧОВА ЦІННІСТЬ Гериция забезпечує йому лідируюче місце за багатьма параметрами порівняно з іншими культивованими грибами. У 100 грамах сухого гриба міститься 26,3 г білка, 4,2 г жиру, 44,9 г вуглеводів, 6,4 г клітковини. Їжовик багатий макро і мікроелементами: 856 мг фосфору, 16 мг магнію, 18 мг заліза, 2 мг кальцію, вітамін В - 1,89 мг, вітамін В2 1,89 мг, каротин 0,01 мг, вітамін В3 16,2 мг. І всього 323 ккал на 100 г сухої речовини. Також, протеїни Гериция містять у своєму складі 16 амінокислот, 7 з яких є незамінними для людини.
Пропонуємо 100% натуральний матеріал. | |
Складається з висівок, тирси і стерильного міцелію гриба. |
Розміри: висота — 25 см, вага — 1,8 кг | |||||||||
В наявності блоки для вирощування різних видів грибів. Причини вибору саме наших послуг
Як оформити замовлення?
Замовлення на сайті або за телефоном Узгодження деталей з менеджером Передоплата 100% Доставка обраним способом
Співпраця з нами — це запорука постачання якісної натуральної продукції з найкращим на ринку цінами. |
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тип продукції | Грибні блоки |
Виробник | Царство Грибів |