350 ₴/кг
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 400 грн
Опеньок тополевий (Cyclocybe aegerita) міцелій зерновий
Склад: зерно злаків (ячмінь), карбонат кальцію (крейда).
Умови зберігання: при t +2 - 6 оС до 6 місяців.
Вага упаковки: 1 кг (+/-3%).
Норма внесення 5%
Гриби опеньки цінні своїм солодкуватим горіховим смаком та хрусткою м’якоттю. Універсальний інгредієнт до різноманітних страв, корисно вживати як смажені так і мариновані. Міцелій (грибниця) опенька тополевого дасть вам можливість вирощувати цю смакоту самостійно.
Виготовлений у стерильних умовах міцелій гриба можна використовувати у різних технологіях культивування грибів – як інтенсивній так і екстенсивній.
Інтенсивна технологія передбачає вирощування грибниці на стерильному субстраті, а екстенсивна – безпосередньо на деревині. Що б ви не обрали для себе у нас ви можете знайти усі необхідні матеріали.
Стерильний субстрат інокулюють в асептичних умовах у ламінарному потоці стерильного повітря, пакет герметично запаюють або закривають пробкою з фільтром. Інкубація блоків відбувається у темному приміщенні за температури 24-25оС. Важливо відслідковувати температуру усередині блока, вона не має перевищувати 28 оС. Після повного обростання опеньок інкубують ще кілька тижнів, загалом період триває 1,5 місяці. Пакет відкривають і виставляють у освітлене вологе приміщення 18-25 оС для плодоношення.
Екстенсивна технологія більше підходить, якщо ви проживаєте у приватному секторі. Це дозволить вам вирощувати гриби біля свого дому. Для вирощування опенька підійдуть м`які породи дерев: осика, липа, вільха, тополя. Деревина має бути свіжа, без ознак гниття та плісняви, з корою. Якщо дерево спиляли давно і воно підсохло, то можна замочити у воді на добу.
Потрібно просвердлити отвори 1-2 см діаметром на глибину 10-15 см, відстань між отворами 15-20 см. Якщо у невеликій колоді буде 10-15 отворів цього достатньо. Одягніть гумові рукавиці та заповніть отвори міцелієм та дерев’яним штапиком або садовим бальзамом (садовим варом).
Колоди варто розмістити на чистій ділянці землі, з північної сторони у затінку. Накрити колоди поліетиленом, щоб не було втрати вологи і втримати 40діб. Після поліетилен можна зняти. Грунт навколо колоди бажано утримувати вологим. Такий посів краще робити весною, коли вже нема морозів. Восени вже може появитися перший врожай. Плодоношення триває декілька років, поки грибниця не засвоїть усю деревину.