Гриби шиітаке: властивості та застосування
Шиітаке — унікальний гриб. Комора корисних речовин. Про цілющі властивості рослини стало відомо ще 2 тисячі років тому. Першовідкривачами в застосуванні грибів стали китайці та японці. Сьогодні шиітаке використовується в якості лікарського засобу у багатьох країнах світу. Їх їдять сирими, сухими. З мелених грибів роблять чудодійні настої.
Зовнішній вигляд і ареал проживання шиітаке
Шиітаке — невеликий гриб з напівсферичної капелюшком діаметром від 3 до 15 див. Вона має опуклу форму. Однак, коли гриб повністю дозріває, капелюшок стає плоскою. Зовсім «молодий» гриб забарвлений в темно-коричневий колір, а зрілий — трохи світліше.
Батьківщина гриба — Китай. Він росте там з незапам'ятних часів. Відомо, що шиітаке вживали в їжу в сирому вигляді ще в 199 році до нашої ери. Коли були вивчені корисні властивості грибів, їх застосування поширилося і на медицину. Сухі і мелені гриби використовувалися як ліки від багатьох хвороб.
Якими корисними речовинами багаті сирі й сухі гриби?
Шиітаке — джерело вітамінів (D, В, С, ретинол), а також мінеральних речовин. В грибах багато кальцію, магнію, натрію, заліза, цинку, селену, калію і так далі. Вони багаті амінокислотами і жирними кислотами. Сирі гриби є потужними антиоксидантами, так як містять коензим Q10, головне властивість якого — омолодження організму. З цієї причини шиітаке знайшли застосування в косметології.
Гриби багаті полісахаридами, які стимулюють вироблення інтерферону. З цього випливає ще одна незамінна властивість східних грибів — вони підвищують імунітет. З сухих мелених грибів роблять спеціальні препарати, ефект від застосування яких порівнянний з дією женьшеню.
Мелені шиітаке — застосування в медицині
Сырые и сухие грибы снижают холестерин, благодаря чему препятствуют образованию тромбов. С их помощью лечат сахарный диабет, а также осложнения, которые возникают в результате болезни. Молотые шиитаке — это отличное средство для детоксикации организма и улучшения работы нервной системы.
Грибы благотворно воздействуют на весь пищеварительный тракт. В этой связи они нашли применение в лечении болезней желудка, печени, желчного пузыря, кишечника. Шиитаке — это настоящая находка для тех, кто стремится похудеть. Они стимулируют расщепление жиров и улучшают обменные процессы в организме.
Шиітаке проти онкології і інших небезпечних хвороб
В шиитаке міститься лентинан. Полісахарид сприяє виробленню речовини, яка може протистояти раковим клітинам. Також воно дає можливість «урезонити» віруси таких небезпечних захворювань, як гепатит, грип, ВІЛ. Гриби повертають силу організму після хіміотерапії та променевої терапії.
Корисні властивості грибів знайшли застосування в самих різних областях медицини. З сухих мелених рослин роблять настоянки. Екстракти сирих шиітаке використовуються для виготовлення таблетованих коштів. Грамотний прийом якісних препаратів на основі китайських грибів завжди дає позитивні результати.- Спосіб виготовлення грибних блоків Їжовика гребінчастогоЯк самостійно виготовити грибні блоки Їжовика гребінчастого
- О грибе ШиитакеА Вы знаете что: В Японии блюда и чай из гриба шиитаке — равноценно нашему калиновому сиропу: доступно, полезно и легко готовить.