Рецепти приготування страв з грибами шиітаке
Страви з шиітаке корисні і дуже смачні. Вони володіють пряним ароматом і неповторним смаком. Довгий час у Азії вони вважалися їжею виключно знаті. Зазначимо, що сухі і свіжі гриби відрізняються між собою ароматом і смаком. Незважаючи на їх корисні властивості і відмінний смак зверніть увагу, що максимальна рекомендована норма в день — 20 г сухих і 200 г свіжих грибів. Вони містять в 100 г: 331 ккал, 19,3 г білків, 63,4 г білків. Жири відсутні. Ми рекомендуємо включити їх в раціон всім, особливо вегетаріанцям, так як продукт дозволяє заповнити недолік тваринного білка. А для того, щоб вам не довелося шукати смачні рецепти, ми вже підібрали для вас найкращі.
Основні правила приготування страв з шиітаке
Для початку давайте розглянемо два основних рецепту приготування сухих і свіжих грибів. Після такої обробки вони можуть стати основою для будь-яких страв з шиітаке.
Самим простим рецептом приготування свіжих шиитаке є наступний: в каструлю з невеликою кількістю води поміщаються гриби. Потім необхідно додати зубчик часнику, свіжий кріп і сіль. Доводимо до кипіння і варимо не більше трьох хвилин. Потім прибираємо з вогню і даємо настоятися. Готові шиітаке будуть мати пряний смак і можуть використовуватися для салатів, як гарнір.
Не варто варити свіжі шиітаке занадто довго, так як вони втратять смак і стануть гумовими. Бульйон обов'язково збережіть для супів або соусів.
Сухі гриби досить залити водою і залишити на ніч. За цей час вони набухнуть і будуть готові до подальшого приготування. Їх також можна замочити в маринаді. Для цього використовуйте кунжутне масло, соєвий соус, часник, сік лимона, прянощі. Готовим маринадом заливаємо шиітаке і залишаємо, поки не набухнуть. Далі гриби можуть використовуватися в різних рецептах, а з маринаду зробіть соус.
Рецепт страви зі свіжих / сухих шиітаке
Самим популярним і відомим стравою азіатської кухні, крім суші, можна назвати місо-суп. Готуватися він просто, а всі інгредієнти рецепту страви з шиітаке можна придбати у великому супермаркеті. Отже, вам знадобиться:
-
1 літр води або овочевого бульйону;
-
50 г сухих або свіжих шиитаке;
-
200 г сиру тофу;
-
1 лист норі;
-
20-30 г свіжого імбиру;
-
100 г брокколі;
-
1 невелика морквина;
-
3 столові ложки місо.
Бульон необходимо довести до кипения. Далее добавьте свежие шляпки грибов, уже нарезанных пластинками. Если вы используете сухие, то дайте им постоять 20 минут, а затем достаньте и нарежьте. Далее добавьте измельченный имбирь, тофу, нарезанный полосками лист нори. Варить все не более 3 минут. Брокколи разберите на соцветия, а морковь порежьте длинной и тонкой соломкой. Добавьте овощи в суп. Накройте крышкой и варите несколько минут, брокколи должны изменить цвет. Мисо размешайте с небольшим количеством бульона и тоже добавьте в кастрюлю. Все, блюдо из шиитаке можно подавать.
Зазначимо, що цей рецепт з шиітаке адаптований під європейські смаки, так як оригінальне азіатське блюдо має специфічний смак, який багатьом може не сподобатися.
- Спосіб виготовлення грибних блоків Їжовика гребінчастогоЯк самостійно виготовити грибні блоки Їжовика гребінчастого
- О грибе ШиитакеА Вы знаете что: В Японии блюда и чай из гриба шиитаке — равноценно нашему калиновому сиропу: доступно, полезно и легко готовить.