Сухі і свіжі шиітаке - що корисніше?
Гриби Шиітаке широко відомі у кулінарних та медичних колах. Своєю популярністю вони зобов'язані неперевершеному смаку і широкому набору вітамінів і мікроелементів. Гриб використовують, як дієтичну добавку, повноцінне блюдо або лікувальний препарат.
Як використовувати та зберігати шиітаке?
Вживання гриба допустимо в сирому вигляді. Однак його гострий смак не всім подобається. Кращими смаковими якостями володіють приготовані капелюшки. Процес приготування грибів на сковороді займає близько 15 хвилин, варіння до 4 хвилин. Тривале приготування делікатесу перетворює ніжну м'якоть у шматок гуми.
Свіжі гриби зберігають разом з іншими овочами в холодильнику. Сухі слід берегти від попадання вологи, краще всього залишити їх в упаковці виробника. Мариновані можуть зберігатися протягом двох-трьох днів після відкриття банки.
Важливо зауважити, що свіжі і сухі шиітаке зберігають у собі однакову кількість корисних речовин. Єдине, що відрізняє одні від інших — який смак. Сухі гриби трохи втрачають смакові якості, проте зберігають аромат, вітаміни і мікроелементи в повному обсязі. У продажу переважно зустрічається сушений шиітаке в капсулах, що корисніше і зручніше при лікуванні.
Шиітаке відносять до легкозасвоюваним грибів, однак людям, схильним до шлунково-кишкових захворювань, варто обмежити вживання лентинулы їстівної до одного разу в тиждень.
Гриб шиітаке в кулінарії
У японській і китайській кухні імператорський гриб використовують при приготуванні супів. Ресторанна кухня для приготування страв використовують переважно свіжі капелюшки грибів. Їх м'якоть набагато ніжніше ніж ніжки.
Шиітаке використовують для різних страв, від супів і суші до йогуртів, напоїв та цукерок. Гурмани Європи оцінили ніжний смак делікатесу з карамельними нотами не відразу. Проте з часом популярність цього виду грибів зросла, що підтверджують щорічні обсяги, культивовані для країн Європи.
У сучасному прагненні до здорового харчування лентинула зарекомендувала себе як один з бажаних компонентів схуднення. Гриб має жиросжигающие властивостями. Змішуючись з іншою їжею, він сприяє спалюванню кілокалорій, що корисніше, ніж будь-які синтетичні схуднення. Віддати перевагу на користь грибної дієти варто робити виключно після консультації з досвідченим лікарем.
Застосування гриба в медицині
Шиітаке рекомендують включити в раціон людям, страждаючим запамороченнями, депресивними станами, мігренню і подібними хворобами. Хворі цукровим діабетом відзначають, що при додаванні продукту в раціон зменшилися випадки ускладнень і ефективно проходить лікування. Летиндула їстівна робить позитивний вплив на судини, печінку та інші органи. При пухлинних утвореннях лікарі відзначають позитивну динаміку в лікуванні у хворих, які періодично вживають імператорський гриб в їжу.
Шиітаке — унікальний гриб, який вартий уваги і гурмана, і фармацевта. Комплекс корисних речовин і неповторні смакові якості забезпечують летиндуле лідируючі позиції серед їстівних грибів на довгий час. Японці називають цей гриб еліксиром молодості, можливо найближчим часом учені створять еліксир безсмертя на основі шиітаке.
- Спосіб виготовлення грибних блоків Їжовика гребінчастогоЯк самостійно виготовити грибні блоки Їжовика гребінчастого
- О грибе ШиитакеА Вы знаете что: В Японии блюда и чай из гриба шиитаке — равноценно нашему калиновому сиропу: доступно, полезно и легко готовить.